PEPAN

hejkal skřehotavý
* 2. dubna 2009
 
Dne 2. dubna 2009 se ve výběhu strašidel nečekaně vylíhnul hejkálek skřehotavý, který byl pojmenován Pepan. Aby nedošlo k jejich přemnožení, byl po odstavení vypuštěn 3. dubna 2009 na poli za kravínem závodu JZD Muckov.
Dle ředitele závodu JZD Muckov, pana Františka Polníčka, se Pepanovi daří dobře. Nedávno Pohádkové rezervaci pan Polníček vzkázal: „Kluci od traktorů ho občas viděj strašit na poli. Díky tomu plníme plány sklizně na 150 % a od roku 2010 pravidelně vítězíme v soutěži družstev Jihočeského kraje. Jsme na Pepana pyšní, je to náš nejlepší družstevník.“
 

MATES

ježibaba
16. srpna 2013

Dne 16. srpna 2013 se naší ježibabě zákeřné narodilo malé ježibabě, pojmenováno bylo podle nechvalně známé českokrumlovaké restaurace - Mates. Ježibaba udala jako otce pana R. z Prahy do jehož rodiny bylo malé ježibabě darováno.
Pan R. nedávno referoval: "Jeho původ se nedal zapřít. Ještě než se to dítě naučilo chodit, tak nám chtělo uletět. Přímo jsem viděl jak se ten kluk plazil ke koštěti. Nebýt mého rychlého zásahu, už mohl být tentam. Od té doby ho raději zamykáme v komoře." Při šetření odboru sociální péče pro Prahu 4 bylo zjištěno, že v komoře je zamčené koště, zatímco Mates vyrůstá na svobodě a hraje si s domácími mazlíčky - ropuchou a černou kočkou.
 

LEILA

rusalka luční
* 18. března 2016

Dne 18. března 2016 se rusalce Elišce a neznámému autorovi narodilo načernalé mládě. Rusalky rodí jenom samičky, takže je to samička. Bylo pojmenováno Leila podle hotelu ve Frymburku. K otcovství se nepřihlásil nikdo, jenom čert Uhlík vzkázal, že on to nebyl. S ohledem na tuto situaci byl příspěvek na stravu a na bydlení zaslán přímo chovateli panu Ptáčkovi.
 

MARIE

rusalka luční
* 29. března 2016

Dne 29. března 2016 se rusalce Elišce a neznámému autorovi narodila další samička. Byla pojmenována Marie podle penzionu v Českém Krumlově. K otcovství se tentokrát hlásí Bajaja a Emil, z diváků pan Kozela, Břížek, Vozábal, Bůbal, Miřejovský, Janda a Dvořák z Mexika. K alimentům se nepřihlásil nikdo. Porodné a příspěvek na stravu a na bydlení byly rovnoměrně rozděleny mezi všechny uchazeče.
 

MAREK

neznámý
* 13. dubna 2016
Dne 13. dubna 2016 bylo v rezervaci nalezeno mládě neznámého druhu a záhadné podoby. Pravděpodobně došlo ke zkřížení některých pohádkových bytostí. Pro mládě byl vybudován speciální výběh, je kojeno mlékem a krmeno masem. Bylo pojmenováno podle zdibského penzionu Marek a daří se mu tak nějak dobře.