24. 7. 2018

Favorité výtvarné soutěže se vykreslují

Výtvarná soutěž běží na plné obrátky. Hlavní trofej, křeček Pulda, už čeká na svého páníčka, kterého tak jako každý rok vyhrají první tři nejúspěšnější kreslíři. Vypadá to, že rok 2018 nabídne opět nabitý ročník a vyrovnanou soutěž. Rezervaci totiž už navštívilo několik loňských finalistů a kromě Davida Koláře i všichni medailisté.
 
Po Jůlince Jezberové, Matějovi Fučíkovi a Marjánce Vonkové dnes dorazil na představení Bajaja vs. drak 3D Albert Kortiš, který minulý rok získal Velkou cenu pana Ptáčka a v hlavní soutěži obsadil 6. místo. Nutno poznamenat, že Albert je v životní formě. Během kreslení na lavičce u vrátnice dokonce vyhecoval k úžasnému výkonu i svojí sestru Danielku, která bravurně ovládá vybarvovací techniky, a oba se zařadili mezi žhavé favority na křečka Puldu. Velkou zásluhu na jejich kvalitním výkonu nese maminka s babičkou. Ty na kreslíře nepospíchaly a vytrvale čekaly o celou hodinu déle než rodiče jiných kreslířů.
 
Maminka Alberta a Danielky na panu Ptáčkovi zpozorovala nadšení nad výtvarnými výkony dětí a hned se na místě dotazovala na různé podrobnosti z oboru chovatelství křečků. Jenže léto není ani v polovině a do soutěže budou ještě zařazeny stovky dalších obrázků od dětí, které chtějí Puldu taky vyhrát. Kolik jejich obrázků bude lepší než ten Albertův?