20. 10. 2016

Stará Sojka bere zlato!

Velkou cenu důchodce získala pro letošní rok stará Sojka, jejíž pestrobarevný obrázek by mohl být plnohodnotnou ilustrací dětské knihy. Sojka zachycuje výjev z představení I. Hamižný sportovní hry, kde šipkou je označena padlá jeptiška v roli rozhodčího ve střelecké disciplíně z pohledu střelce myslivce Güntera. Sojka tímto obrázkem v podstatě zakládá novou kreslířskou školu, někde na pomezí mezi ilustrátory Jahodou a Ladou. Jedinou žačkou této školy je Sojka juniorka, která na svém soutěžním obrázku zachytila totožnou scénu jako její profesorka, jen o několik vteřin dříve, za což získala v hlavní dětské kategorii skvělé 10. místo.

Sojka porazila těsně Babču z Hoštic, která ztvárnila Rosťu Kozelu. Ohrozit Sojku mohl ještě Lukášek Hoch, který ale už jednu velkou cenu získal a ta mu stačí. Mimoto dvě ceny pro Muže roku 2016 by byly už příliš podezřelé. Někde uprostřed pole se ocitla L39, maminka legendárních kreslířů Terezky a Jiříka Lhotákovic (2. pád), kteří v minulých ročnících obsadili již několikrát vysoké příčky naší výtvarné soutěže. Daleko za očekáváním bohužel skončila držitelka mnoha titulů Velké ceny důchodce legendární V38. Její obrázek se ztratil a neví se, co vlastně nakreslila, ale ví se, že to nebylo nic moc a tak končí v této prestižní kategorii zaslouženě poslední. „Stárne,“ uzavřel soutěž Uhlík.