25. 12. 2018

Vánoční boží hod

I pohádkové bytosti slaví Vánoce, a protože jsou Vánoce svátky míru, pozval pan Ptáček k štědrovečernímu stolu zákeřnou německou pohádkoložku Helgu z Ulmu, aby se společně usmířili.

Helga přijela na Štědrý den černým sporťákem značky Knight Rider, v doprovodu svého osobního řidiče a strážce Davida Heizelhofa. Princezna jim na přivítanou zabrnkala Beethovenovu Ódu na radost, údržbář Emil zabavil zbraně a Karkulka předala infikovaného pamětního sněhuláčka od Míši Pumrové. Pan Ptáček v přivítací řeči vyzdvihl důležitost přeshraniční spolupráce v boji proti nelegálnímu obchodu s trpaslíky a apeloval na Helgu, ať Sněhurce, která tento obchod financuje, vyčiní. Závěrem připomněl, že Ježíšek naděluje dárky jen dobrým lidem a vyzval hosty, aby společně s nimi zasedli k štědrovečnímu stolu.

Ježibaba usmažila Helze kapří ocas, Davidovi ploutve, a pak všichni napjatě čekali. Protože jim ale během večeře žádná kostička nezaskočila, odebrali se všichni společně ke stromečku, kde na všechny pohádkové bytosti čekal dárek, na pana Ptáčka dárků hned celá halda, jen na Helgu s Davidem nečekalo nic. Než se spřátelení pohádkologové rozloučili, věnovala Helga z Ulmu Pohádkové rezervaci dárek na rozloučenou a chvatně odjela, aby dle svých slov stihla zádušní mši v ulmské katedrále.

Dárek, který podezřele tikal, pootevřela zvědavá Karkulka krátce po Helžině odjezdu. Na její výkřik: „Granátové hodinky!“ reagoval rytíř Bajaja 102 metrů dlouhým hodem. Dárek dopadl do hořické kašny, která výbuch ztlumila natolik, že nebyl vůbec znát. Bajaja tak tímto naprosto božím vánočním hodem vytvořil světový rekord v hodu granátem na cíl i na dálku.

Všem dobrým lidem přejeme klidné Vánoce