25. 9. 2018

Záhada lidoopa

Devítiletý Mikuláš N. přihlásil do výtvarné soutěže obrázek, který už po dva měsíce zaměstnává hlavy všem odborníkům z oblasti záhadologie. Hnědý ovál s nožičkami a pravou rukou stojící před trpasličím dolem nemá v historii soutěže obdoby. Koho Mikuláš během návštěvy rezervace spatřil? Kdo je na obrázku vyobrazen? Je to člověk, příšera, pohádková bytost nebo chodící chlupatá šiška?
Názory odborníků se různí. Principál rezervace pan Ptáček trvá na tom, že jde o nezdařilé vyobrazení čerta Uhlíka, přímo Uhlík to ale odmítá a tvrdí, že jde o neoholenou Karkulku. Předseda místního mysliveckého sdružení pan Kalivoda to vzal vylučovací metodou. Vyloučil srnku, koloucha a zbyl mu kanec. „Se vztyčil na zadních jako kolouch v říji,“ objasňuje Kalivoda.

Světoznámý vědec Artur C. Clark do případu vnesl nové světlo. Domnívá se totiž, že by se mohlo jednat o záhadného lidoopa, jak ostatně v posledním čísle časopisu Mysterious World zmiňuje: „Zdá se neuvěřitelné, že by v moderním světě mohli ještě existovat neznámí lidoopi menší než člověk, ale svědčí o tom mnoho důkazů. Vedle fotografií z celého světa se vyjímá obrázek malého chlapce z Čečenska (myšleno Česka, pozn. překladatele). V rámci jedné soutěže měl nakreslit, co se mu v lese líbilo nejvíc, a to, co vyobrazil, dokonale potvrzuje teorie o malých neznámých lidoopech žijících v hlubokých lesích po celém světě.“ Proč pan Clark tolik vyzdvihuje tento důkaz nad ostatními vysvětluje následovně: „Fotografie a video se dají v dnešní době velmi snadno falsifikovat, ale obrázek ne. Nepotřebuji ani vidět originál, abych poznal, že tento obrázek je pravý“.

„Možná to bude námět na novou hru. Asi po něm budeme příští léto pátrat,“ uzavírá Ptáček a vyhlašuje veřejnou debatu na téma CO TO JE?

Své názory můžete publikovat ZDE.