10. 10. 2018

I staří bojují

Soutěžní kategorie veteránů - důchodců, neboli kreslířů nad 18 let se každým rokem rozrůstá. První ročníky opanovala kreslířka, která se skrývala pod pseudonymem V35, později V36 a V37 (víme, o koho se jedná). V prvních třech ročnících této soutěžní kategorie dokázala posbírat tři tituly v řadě. Byla totiž jediným rodičem, který se nestyděl svůj obrázek do soutěže přihlásit. Časy se ale mění a rodiče už se nestydí. V44 je již soudná a do soutěže se nehlásí. Místo ní se ale objevili jiní. Letos je jich skutečně požehnaně, a to rekordních 58!
 
Porota vybrala jen ty úúúplně nejlepší a ty vám ukáže. Autoři jsou stejně jako děti označeni kódy, aby nedošlo k porušení zákonů. Jen pro zajímavost, pod kódem +++++-----00 a kódem 000000111123 najdete loňského vítěze, 46letého pana Rašmana, který se znovu probojoval mezi nejlepší a bude bojovat o obhajobu titulu. Bude to ale mít těžké. Společnost mu ve finále dělá už 34letá paní Lhotáková, která svou originalitou zaujala ještě v době svých mladých let. Za svůj portrét paní Kolumbusové získala již jeden veteránský titul.
 
Ve finále můžeme také sledovat urputný souboj maminek úspěšných kreslířů. Pod kódem 321666999123 se totiž skrývá paní Jezberová, maminka slavné Jůlinky, která má doma již dva křečky. Tato 39letá maminka (ačkoli ke svému obrázku připsala za číslo 39 „č. nohy“, poznali jsme, že je to věk) si to rozdá se stejně starou paní Kortišovou (kód: HURÁ POHÁDKY5), maminkou Alberta Kortiše, který skončil vloni šestý a letos se i se sestrou probojovali znovu do finále. Je nemožné si nevšimnout, že i tyto kreslířky od sebe jako malé děti obkreslují. Obě vyobrazily stejný moment z představení Jak se Ptáček zmenšil a jasně nastínily, po kom mají jejich děti talent.

Finalisty doplňuje paní Frojdová, která se omylem podepsala. Kromě ní o titul budou bojovat dva autoři, jejichž identitu se nám bohužel nepodařilo zjistit. Mezi nejlepší se nedostala paní Pojslová, která by si jistě moc přála vyhrát, ale nakreslila Uhlíkovi moc velké ucho. Porota postrádá výtvor paní Káškové, která po loňském fiasku žádný obrázek nepřihlásila. „Přijde mi to škoda, jako jediná se nemohla zhoršit,“ uzavírá jeden z porotců, který si nepřeje být jmenován.