27. 11. 2017

Vědomostní soutěž zná svého vítěze

Zájem o soutěž o vstupenku do pohádky předčil očekávání, když se do soutěže přihlásilo sedm soutěžících! Úkolem bylo uhádnout, z jaké hry Pohádkové rezervace je výjev namalovaný čertem Uhlíkem, kde ježibaba nese na svých bedrech prkno, a svůj tip napsat do vzkazovny. Všichni soutěžící si udělali ostudu. Až na jednoho z nepochopitelných důvodů hádali pohádky, které Pohádková rezervace vůbec nemá ve svém repertoáru. Pokud tedy vůbec pohádky hádali a nesnažili se zaujmout jinak. Jen jediná soutěžící tipovala hru Pohádkové rezervace, ale ta se zase nezdržela nevhodného komentáře mimo mísu. Organizátor soutěže pan Ptáček vůbec nechápe, proč nesoutěžilo víc lidí.
 
Zajímavě tipovala Jarmila, která odpověděla, že ježibaba nese žehlící prkno, aby mohla vyžehlit oblečení pro pana Ptáčka. Tím, že vůbec neodpověděla na soutěžní otázku, se umístila na posledním místě. Předposlední skončil Petr, když odpověděl, že se jedná o Uhlíkovo ranou prkennou tvorbu s obrázkem zakleté princezny prchající do Pohádkové rezervace a nesoucí místo sošky prkno. Petrova odpověď byla natolik scestná, že by nestačila ani na Jarmilu, kdyby ovšem nepřipojil ještě jeden tip, že se jedná o pohádku O zapomnětlivé čarodějnici. Tato odpověď mu vynesla předposlední místo.

Na prostředním místě se umístili Grafomanka, Michal, Anežka a Karlík. Grafomanka napsala, že se jedná o pohádku O uklizeném obýváku, kde je vyobrazena ona sama, jak jde vyklepat koberec. Michal s Anežkou tipovali Mrazíka a Karlík jakousi olympiádu.

Absolutní vítězkou by se nakonec stala soutěžící Bára M., která napsala, že se obrázek váže k pohádce O dvanácti princeznách. Bára velice chytře jako jediná tipovala jednu z her Pohádkové rezervace, a to dokonce správně. Výjev je skutečně z pohádky O dvanácti princeznách, kde ježibaba letos po lese nosila místo otýpky prkno a princ jí s ním pomáhal. Báry odpověď nebyla úplně „čistá“, když k tomu poznamenala, že ježibaba dle jejího úsudku nese chudáka jednu z princezen, o kterou nikdo nestál. To už ale nebylo předmětem soutěže, proto Báře M. gratulujeme a posíláme vstupenku zdarma, když nám řekne, kam jí vstupenku máme poslat.

Vzhledem k tristním výsledkům soutěže prosíme všechny diváky, aby příští rok chodili do Pohádkové rezervace ještě častěji a při návštěvě našich představení dávali pozor. Po návratu domů pak přichází na řadu rozbor, kreslení, diskuse a závěr. Jinak české pohádky nezachráníte!